Насловна / Арт и дизајн / Ултимативен кујнски нож на Porsche Design

Ултимативен кујнски нож на Porsche Design

Понудата на Porsche Design претставува нешто што е беспрекорно креирано и совршено усогласено. Овој пат станува збор за ултимативен кујнски нож.

ноз_resize

Како што велат од брендот Porsche Design, поради оптимални перформанси и непогрешлива прецизност во кујната, морате да се потпрете на дизајнерски сензибилитети, кои тие дефинитивно ги поседуваат. Тие создале кујнски нож кој ќе ви помогне да ги совладате сите потенцијални проблеми со кои евентуално ќе се сретнете.

5_resize

Ножот со потпис на Porsche Design, Standard Chef’ knife е со должина 20 сантиметри, има ергономска рачка, која нуди комфор и стабилност во тек на работата и чини 119 евра.

2_resize

Универзалниот кујнски нож според брендот е задолжителен дел на арсеналот на секој кувар, било да станува збор за професионалец или амтер. Новитетот на Porsche Design е направен од висококвалитетен јапонски Pure 301, нерѓосувачки челик.

7_resize 6_resize 3_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top