Насловна / Архитектура / Сквер на АФС, Практископ – архитект Емил Јегени „Размер. Клиенти. Проект“

Сквер на АФС, Практископ – архитект Емил Јегени „Размер. Клиенти. Проект“

На Архитектонскиот факултет во Скопје продолжува серијата Практископ, каде се претставуваат колеги од професионалната пракса.

факс

На 15.03.2018 (четврток) во 18:30 часот – Сквер на АФС ќе одржи предавање Нови дијалози – архитект  Емил Јегени од Платформа насловено „Размер. Клиенти. Проект“.

emil

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top