Насловна / Вести / Паркингот се наплаќа, услугата во гаражата половична

Паркингот се наплаќа, услугата во гаражата половична

Лифтовите во катната гаража „Тодор Александров“ со месеци се нефункционални, па граѓаните се приморани да обиколуваат и да бараат алтернативни начини  да стигнат до своите возила.

DSC00085_zpspuxpq0pv

Граѓаните со месеци се жалат на проблемот во оваа катна гаража. Велат, залудно ги трошат парите за паркинг кога основните работи  како што е лифтот не работат.

Граѓаните бараат што поскоро да се поправат лифтовите а градските власти да бидат поажурни зошто граѓаните трошат пари за услуга која не ја добиваат.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top