Насловна / Вести / Инспирација од „Повикот на дивината“ на Џек Лондон

Инспирација од „Повикот на дивината“ на Џек Лондон

Основан е 1897. за да ги задоволи потребите на истражувачите кој патуваат низ Сијетл на патот на Златната грозница.

5

Брендот Filson е вкоренет повеќе од 100 години во историјата на Северозападниот Пацифик. Брендот сега дизајнира, произведува и продава машка и женска гардероба, прибор и торби.

1

6

Filson стекнал светска репутација со создавање на производ кој е направен да трае, направеен во Америка и е со доживотна гаранција.

8

Инспирирани од ова архитектите од бирото Heliotrope Architects со седиште токму во Сијетл во соработка со кретативната група на Filson и елитен тим на градители и занаетчии создале простор кој дели исто ниво на квалитет и интегритет како и производите кои брендот ги продава.

9

Разновидни знаци на инспирација како што е „Повикот на дивината“ на Џек Лондон, мистериозни ќошиња и простори пронајдени во природно – научните музеи од викторијанскиот период, филмот „McCabe and Mrs. Miller“ на Роберт Алтман, создале елементите на ентериерот и дизајнот кои работат заедно како временска рамка која ги носи посетителите до различни места и моменти.

7

11

14

12

4

10

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top