Насловна / Арт и дизајн / Buddha-Bar Beach Porto Montenegro со нереално убавиот Бокакоторски Залив во позадина

Buddha-Bar Beach Porto Montenegro со нереално убавиот Бокакоторски Залив во позадина

Еден од најочекуваните нови делови на гастрономската понуда и забава на црногорското приморје – Buddha-Bar Beach Porto Montenegro ги отвори вратите за гостите кон крајот на мај и донесе нова димензија на летна забава за жителите на Порто Монтенегро и за сите посетители.

02_resize

Новоотворениот Buddha Bar Beach се наоѓа на реномираната спектакуларна локација PMYC pool, добро позната на гостите на овој меѓународен комплекс. Малку се амбиенти кои повеќе се споменуваат на Инстаграм од овој спектакуларен 64-метарски infinity базен во Порто Монтенегро, со нереално убавиот Бокакоторски Залив во позадина. Базенот е украсен со импозантна скулптура висока три метри наречена „8 можности“ на познатиот каталонски уметник Хаиме Пленсе.

9_resize

4_resize

Концептот Buddha-Bar Beach, веднаш покрај базенот, комбинира врвен ресторан и Lounge Bar со ненадмината глетка на Бока Которска. Гостите на ресторанот можат да ги израдуваат своите сетила со специјалитети од еклектичното мени, кое ги вклучува најдобрите локални состојки со азиски печат и уживаат во изобилство од свежа риба и морски плодови во комбинација со егзотични и ориентални ароми од далечните земји.

10_resize

За хедонистите – ова лето е можност да ги прошират своите кулинарски хоризонти на место каде гостувачки меѓународни готвачи служат совршенство во текот на целата сезона.

7_resize

6_resize

Како гости на едно од најисчекуваните нови места за разонода на црногорскиот брег, можете да очекувате извонредно искуство на одмор и најдобро од угостителството, дизајнот и забавата, со светски позната музичка подлога што го карактеризира Buddha-Bar концептот, креативни коктели и одлична кујна. Предвиден е возбудлив календар на настани како дел од Buddha-Bar Beach, во кој гостите можат да уживаат во текот на летото. Благодарение на DJ сетови и извонредната атмосфера, посетителите ќе искусат единствена музичка атмосфера, карактеристична за Buddha-Bar Beach.

1_resize

01_resize

3_resize

222_resize

111_resize

000_resize

8_resize

2_resize

Испрати коментар

Scroll To Top