Насловна / Арт и дизајн / Сценографија за изложбата за фин накит на Bvlgari’s Summer 2021

Сценографија за изложбата за фин накит на Bvlgari’s Summer 2021

АМО, истражувачки колега на ОМА, претстави дизајн за изложбата на фин накит „Лето 2021“ на Bvlgari, АМО ја дизајнираше сцената и ја презема видео-арт режијата на шоуто.

1_resize

Шоуто беше претставено во срцето на галеријата Vittorio Emanuele II, знаменитост на Милано.

Во знак на прослава на колекцијата накит „Magnifica “ на Bvlgari, Galleria Vittorio Emanuele II di Milano беше трансформирана во модна писта, концертна сала и филмски сет, каде АМО го создаде видеото за брендот.

2_resize

3_resize

Симболизирајќи ја подмладувачката енергија на креацијата на накит на Bvlgari, генијална употреба на светлина и боја ја постави сцената пред иконичната архитектура во Милано.

4_resize

Проектот е предводен од партнерот на OMA Partner Ellen van Loon и Giulio Margheri. Колекцијата накит на Bvlgari е претставена во едно од најзначајните места на Милано.

Манипулирајќи со размерот и времето, шоуто создава взаемно надополнувачка средба помеѓу раскошот на финиот накит и архитектурата.

5_resize

6_resize

„Ја конципиравме продукцијата како интеракција на лирското и механичкото“, изјави партнерот на ОМА, Ellen van Loon и додаде „Сакавме да создадеме сцени кои резонираат со дизајнот на фин накит, исто како колку и уметничко дело зад сцената“.

Ревијата на фини накит Bvlgari’s Summer 2021 ја означува првата соработка на АМО со брендот.

7_resize

5_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top