Насловна / Вести / Погледнете како ќе изгледа хотелот „Изгрев“ во Струга

Погледнете како ќе изгледа хотелот „Изгрев“ во Струга

rsz_izgrev-10
Инвестицијата на турската компанија „Фибула“ во струшкиот хотел „Изгрев“ ќе го направи струшкото крајбрежје атрактивно. Градежните активности се во тек, а се очекува хотелот да биде отворен за неколку месеци.

Хотелот треба да биде со пет звезди и на гостите ќе им понуди најразлични активности: аква парк, голем спа центар, турски бањи, затворен базен и друго. Предвидено е комплексот да има 208 соби и повеќе од 200 вработувања. Тој ќе биде сличен со хотелите во познатото летувалиште Анталија во Турција.
rsz_izgrev-1
rsz_izgrev-6

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top