Насловна / Архитектура / Годишна изложба на студентите на архитектура и дизајн при УАКС

Годишна изложба на студентите на архитектура и дизајн при УАКС

GIFAD-pokanaВо четврток (1 јуни), во 20 часот, во изложбената галерија Чифте aмам во Скопје, Факултетот за архитектура и дизајн на Универзитетот Американ колеџ Скопје ја отвора Годишната изложба на своите студенти од 2016/2017 година.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top