Насловна / Архитектура / Архитект Миодраг Радоњиќ – Бато добитник на „Андреја Дамјанов“

Архитект Миодраг Радоњиќ – Бато добитник на „Андреја Дамјанов“

Архитектот Миодраг Радоњиќ – Бато е добитник на наградата за животно дело, особени достигнувања и личен придонес во развојот на архитектурата и градителството за 2018 година „Андреја Дамјанов“ .

Свеченото доделување на наградата ќе се одржи на 25.12.2018 (вторник) во Македонската Академија на науките и уметностите – МАНУ во 20:00 часот.

Одлуката за наградата ја донесе петчлената комисија чиј претседател беше минатогодишната добитничка, архитект Билјана Филиповска.

bato

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top