Насловна / Архитектура / Стара црква трансформирана во современ дом

Стара црква трансформирана во современ дом

1-(1)

Архитектонското студио Scrafano Architects и студиото Linc Thelen Design трансформираше напуштена стара црква во модерен и удобен дом за живеење во Чикаго. Во ентериерот на црквата зачувани се колористичните витражи, а историските елементи се надополнети со современ мебел. Минималистилки уредениот простор се состои од седум спални соби, шест бањи и серија на дополнителни простори опремени со рачно изработен мебел.

2-(1) 3-(1) 4-(1) 5-(1) 6-(1) 7-(1) 8-(1) 9-(1) 10 11 12

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top