Насловна / Вести / Промоција на книгата „Патот на еден архитект“ од Георги Константиновски

Промоција на книгата „Патот на еден архитект“ од Георги Константиновски

Pokana za KOnstantinovski

Асоцијацијата на архитекти на Македонија организира промоција на книгата „Патот на еден архитект“ од професорот Георги Константиновски.

Промоцијата ќе се одржи на 6 ноември (петок) од 12 часот во Амфитеатарот на Архитектонскиот факултет во Скопје.

 

 

Еден коментар

  1. Sekoja cest za velikanot na Makedonskata arhitektura , Velikiot profesor i covek. Blagodarime za Vaseto delo !!

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top