Насловна / Вести / Отворен Stone Bridge Suites – хотелски третман во домашен амбиент

Отворен Stone Bridge Suites – хотелски третман во домашен амбиент

Stone Bridge Suites официјално ги отвори вратите на урбаното угостителство и хотелиерство во Скопје. Во склоп на современиот бизнис и резиденцијален комплекс CAPITOL Mall & Residence во срцето на Општина Аеродром во Скопје, се отворија 23 луксузно опремени апартмани наменети за бизнис и семејни посетители на градот. Промотивно, во периодот од 1 јуни до 1 септември 2016, задоволството да се престојува во еден таков ексклузивен апартман ќе чини само 50 евра дневно.

_MG_4020

Stone Bridge Suites се апартмани каде гостите уживаат беспрекорна услуга на луксузен хотел, а ја чувствуваат посакуваната приватност како во својот дом. Замислен е таков модел на угостителство и домување кој им овозможува на гостите безгрижен престој во просторен и целосно опремен апартман, кој може да се резервира и за повеќемесечен престој по прифатлива цена.

Апартманите се во локациска предност од секој можен аспект, што овозможува брз и лесен пристап до скопскиот аеродром и деловниот центар на градот, а како составен дел на CAPITOL MALL и достапност на сите атрактивни содржини на еден современ трговски центар. Ексклузивни бутици, козметички и фризерски салон, ресторани и кафулиња, куглана, детска игротека и фитнес центар, се само дел од можностите кои на гостите на Stone Bridge Suites им се на прагот.

_MG_3657

Гостите на Stone Bridge Suites ќе уживаат услуги на 24-часовна рецепција, обезбедување, користење на фитнес центар и бесплатен паркинг, а влезот во паркингот до апартманите е преку приватен лифт.

Секој од Stone Bridge Suites апартманите се простира на 72 м2 модерно уреден простор, целосно опремен со функционален мебел. Исполнети со природна дневна светлина и стилски избор на комфорен мебел, апартманите овозможуваат поинакво угостителско искуство во градот.

_MG_3563

Stone Bridge Suites апартманите имаат комплетно опремена кујна подготвена да одговори на кулинарските потреби на гостите, кои уживаат во приготвувањето на храна за себе и своите блиски. Спална соба опремена со пространи кревети со софистициран, анти-алергиски душек. Бања со сите неопходности за приватниот престој на гостите и нивните семејства. Елегантен дневен престој, со пространа гарнитура, ЛЕД ТВ приемник со голем избор на сателитски програми и панорамски поглед кон градот и околните планини.

Stone Bridge Suites претставуваат круна на успешната долгогодишна приказна на професионалниот тим, кој стои зад луксузниот хотел Stone Bridge во центарот на градот. Искуството на тимот во угостителските дејности придонесе да се создаде поинаков модел на хотелијерство и сместување кој одговара на потребите на гостите, чии приоритет е да добијат хотелски третман во домашен амбиент. http://stonebridge-suites.com/

_MG_3867

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top