Насловна / Вести / BMW електричен велосипед за 3.400 евра

BMW електричен велосипед за 3.400 евра

Elektricen-velosiped-BMW

Наречен е „BMW Active Hybrid e-bike“ и има електромотор со моќност од 250 W и 90 Nm вртежен момент.

Elektricen-velosiped-BMW-hibrid

На располагање се 4 модови на возење, додека максималната брзина „на струја“ е 25 km/h. Во 21.  век да се има интернет конекција секогаш висок приоритет, па и овој велосипед има USB приклучок и Bluetooth.

Elektricen-velosiped-BMW-sediste

Елегантниот алуминиумски рам доаѓа во комбинација на две бои - Frozen Black и Arctic Silver. BMW посебно се гордее со седиштето кое е производство на  Selle Royal. Цената е 3.400 евра.

 

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top