Насловна / Вести / „Мерцедес“ отвора фабрика во Москва

„Мерцедес“ отвора фабрика во Москва

На 3ти април во Московскиот регион ќе биде отворена новата фабрика на германскиот автомобилски гигант „Мерцедес“. На свеченото отворање ќе присуствува и германскиот министер за економија, а настанот ќе биде искористен и за реализација на билатерални разговори на министерско ниво. Руската агенција ТАСС, истакнува дека изградбата ан оваа фабрика започнала во јуни 2017 година, а проектираното ниво на инвестицијата е 300 милиони евра. Планираното годишно производство е 25.000-30.000 возила, а фабриката треба да вработува 1000 работници.

mercedes1

mercedes2

mercedes3

mercedes4

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top