Насловна / Арт и дизајн / Свеќа „Луј Витон“ која изгледа како ташна

Свеќа „Луј Витон“ која изгледа како ташна

Модниот гигант „Луј Витон“ во својата понуда има свеќи кои чинат 163 евра, изгледаат како ташни, а благодарение на каишите можат и да се носат како вистинска ташна.

Луксузниот бренд „Луј Витон“ на 5. ноември пушти во продажба ароматични свеќи. Палетата на миристе ја бирал прочуениот парфемџија Жак Каваје-Белтру.

1
Секој мирис е инспириран од природата, а свеќата е „спакуван“ во керамички сад за чиј дизајн бил задолжен Марк Њусон.
Секоја свеќа има и каиш светло кафена боја од квалитетна кожа, каква што се наоѓа на прочуените ташни на „Луј Витон“.

2
Капакот златна боја може да се користи и како тацна за свеќата.
Бидејќи свеќите се идентични, оставено е фитилите да се во различни бои што означува кој мирис ќе ја исполни просторијата по палењето на свеќата.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top