Насловна / Арт и дизајн / „Луј Витон“ со нова колекција во чест на финалистите на Мундијалот

„Луј Витон“ со нова колекција во чест на финалистите на Мундијалот

Познатата француска модна куќа „Луј Витон“ својата нова колекција ја посвети на финалистите на Светското фудбалско првенство во русија, наведува  „Јутарњи лист“.  Оваа модна куќа ги преставила новите торби и ранци со препзнатливи црвено-бели и сино-бели шестоаголници, со привезоци од хрватската односно француската репрезентација.

Louis Vuitton1

Louis Vuitton2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top