Насловна / Author Archives: Самоел Хорват (page 8)

Author Archives: Самоел Хорват

Feed Subscription

Велес со нов модерен трговски центар

Велес со нов модерен трговски центар

  Започна реконструкцијата на некогашната стоковна куќа НА-МА во центарот на Велес, која е предвидено да прерасне во трговски центар со површина од 4.077 метри квадратни, за што ќе бидат вложени околу 600 илјади евра за интервенција во надворешниот изглед ...

повеќе »

Нов шопинг центар во Ѓорче Петров

Нов шопинг центар во Ѓорче Петров

За две години, Ѓорче Петров ќе добие современ шопинг центар. Емпорио бизнис центар е резултат на јавно-приватно партнерство помеѓу општината Ѓорче Петров и градежната компанија Трансмет ДОО Скопје. Проектот за објектот го направи архитектонското биро DSC Design. Почетокот на градбата ...

повеќе »

Општинската зграда на Карпош готова до крајот на годината

Општинската зграда на Карпош готова до крајот на годината

  Објектот што се гради на местото на старите бараки, на булеварот Партизански одреди, моментално е готов до карабина, а до крајот на годината се очекува да биде комплетно готов. Општинските власти деновиве втор пат распишаа оглас за изградба на ...

повеќе »
Scroll To Top