Насловна / Author Archives: Сандра Дончева Теохарова

Author Archives: Сандра Дончева Теохарова

Feed Subscription

Колекција мебел „Гарбо“ од Маја Икономова и Ема Николовска

Колекција мебел „Гарбо“ од Маја Икономова и Ема Николовска

-Комода, конструкција од oбоен метал со старо злато/бакар боја, во комбинација од две плочи во техника печатен бетон, со уникатен рачен цртеж на Brigitte Bardot инспириран од снимањето на филмот Contempt. Димензијата на комодатa е 123 х 46 х 80 ...

повеќе »

Новогодишни креации кои ќе ви го разубават домот

Новогодишни креации кои ќе ви го разубават домот

Шестметарска висока елка, направена од 3.600 посебно пресечени картони. Оваа креација на дизајнерот Giles Miller е изложена во атриумскиот дел на Музејот за дизајн во Лондон. Рачна изработка на стаклени лампиони, во чија внатрешност се поставени ливчиња хартија со принтани ...

повеќе »

Впечатливи идеи и голем ентузијазам

Меѓународен саем за мебел iSaloni 2013, Милано Манифестацијата Salone Satellite за прв пат е формирана во 1998 година, како изложба за најперспективните млади дизајнери од целиот свет, а е во состав на iSaloni. Темата на 16. издание е поттикната од ...

повеќе »
Scroll To Top